A PannErgy Nyrt. tájékoztatja a tőkepiac szereplőit, hogy két leányvállalata a DD Energy Kft. és az Arrabona Geotermia Kft. a Győri Geotermikus Projekt megvalósításában és készültségében jelenleg jól követi az előirányzott projekt-létesítési ütemtervet.
A júliusban Bőnyben megkezdett kút fúrási munkálata akadálymentesen zajlik, a fúrófej jelenleg 1245 méteren tart. A kút mélyítése tervezetten augusztus végén fejeződhet be, amelyet a kút termeltetése, továbbá a kút paramétereinek meghatározására kapacitástesztek, vízhozam- nyomásadatok, mélységi és felszíni hőmérsékletmérés követnek.
A Győri Geotermikus Projekthez kapcsolódó Bőnyi Hőközpont szerkezetépítési munkálatai augusztus első hetére befejeződtek, a kivitelezés a szigetelési, burkolási és belső építészeti munkákkal folytatódik. A Bőnyi Hőközpont megvalósításával párhuzamosan a péri beruházási területen a gépészeti rendszerek fogadásához szükséges alapozási építmények kivitelezése zajlik. A technológiai gépészeti munkák megkezdődtek, a nagyteljesítményű szivattyúk, valamint a titánlemezes, 8,2 tonna súlyú, darabonként 13MW teljesítményű 4 db hőcserélőből a 31. héten 2 db leszállítása megtörtént és beépítése zajlik.
A geotermikus hővezeték és a hozzá kapcsolódó műszaki létesítmények kiépítése folyamatosan halad. A Győri Geotermikus Rendszer elemei közül 12,9 km hosszúságú távvezetéki szekunder csőpár fektetéséből 11 kilométer fektetése befejeződött, jelenleg a hőátvevő partnerek bekötési szakaszain zajlik a kivitelezési munkálat. A Bőnyi Hőközpontot és a geotermikus kutakat összekötő 3,8 km hosszúságú, úgynevezett primer vezeték fektetése megelőző földmunkákkal és a csövek elhelyezésével megkezdődött.
Az AUDI HUNGARIA MOTOR Kft. területén a hőátadási pont – a geotermikus rendszeren belüli az autógyár részére kialakított csatlakozási hely – gépészeti kivitelezési munkái júliusban megkezdődtek, a 2 db rozsdamentes lemezes 9 tonna súlyú, 15MW teljesítményű hőcserélők beszállítása várható a napokban.
A Győr-Szol Zrt. területén megkezdődött az a munka, amely a geotermikus rendszernek a győri távhőszolgáltatásba történő csatlakozását szolgálja ki, a kivitelezés során a hőátadó állomásban kialakításra kerülő rendszer maximálisan 840 m3/h víz fogadására is képes lesz.
„Végső fázisához érkezik a Győri Geotermikus Projekt kivitelezése tervezetten augusztus végén, amikor várakozásaink szerint a BON-PE-02 jelű termelő kút sikeres fúrási munkálatairól számolhatunk majd be, amellyel a beruházás egyik leglényegesebb és legnehezebb szakaszát zárhatjuk le. Ezt követve a geotermikus rendszer csővezetékeinek és hőátadó központjainak a műszaki, gépészeti és elektromos, irányítástechnikai kivitelezések befejezésére kerül sor.” – nyilatkozta Bokorovics Balázs az Igazgatótanács elnöke.
PannErgy Nyrt.